tasma papierowa

Taśma papierowa -Ekologiczne pakowanie paczek

Obecnie coraz więcej osób i firm stawia na ekologię. Odnosi się to również do pakowania przesyłek. Chcemy, żeby nasza przesyłka była jak najbardziej ekologiczna, dzięki temu budujemy pozytywny wizerunek firmy.

W jaki sposób ekologicznie zapakować przesyłkę? 

Ekologiczne opakowanie to opakowanie wykonane z naturalnych materiałów, w 100% biodegradowalnych lub z materiałów pochodzących z recyklingu. Oprócz samego opakowania przyda się z pewnością jakiś wypełniacz, też powinien być ekologiczny. Konieczna będzie również taśma samoprzylepna, oczywiście ekologiczna, czyli papierowa. Na takiej taśmie ekologicznej możesz umieścić swój nadruk, co ma ogromne znaczenie marketingowe. Taśma papierowa jest bardzo wytrzymała, mało podatna na samoistne zrywanie, poza tym nadaje przesyłce bardzo elegancki charakter, wywołuje u klienta pozytywne odczucia, Klient postrzega Twoją firmę jako bardzo profesjonalną

Do pakowania w stylu eko najlepiej nadają się grube kartony. Taki karton to opakowanie uniwersalne, sprawdzi się przy przedmiotach zarówno ciężkich jak i bardzo delikatnych. Do takiego pakowania możemy wykorzystać również gruby papier pakowy, opakowania bambusowe lub bio folię, bardzo popularną alternatywę dla folii klasycznej. Bio folia produkowana jest ze skrobi, jest w 100% biodegradowalna. Zamiast klasycznej taśmy samoprzylepnej należy użyć ekologicznej taśmy papierowej wykonanej z papieru kraft, taka taśma jest równie mocna jak foliowa, a jednocześnie jest to produkt naturalny, poddający się recyklingowi. Można również stosować opakowania plastikowe z recyklingu. To rozwiązanie również jest niezmiernie popularne, ponieważ pozwala ograniczyć ilość produkowanych śmieci i idealnie wpisuje się ideologię zero-waste.

Jeśli już zapakowaliśmy nasz produkt w karton, musimy czymś wypełnić puste przestrzenie między przedmiotem a kartonem. Tu również powinniśmy postawić na wypełniacze ekologiczne. Do dyspozycji mamy przede wszystkim wypełniacze papierowe, a także z wełny drzewnej oraz te wykonane ze skrobi, Wszystkie są w pełni biodegradowalne. Można także, zamiast kupować gotowy wypełniacz do kartonów wykorzystać stare gazety, pocięte, zadrukowane, do niczego niepotrzebne kartki. Taka opcja jest nawet jeszcze bardziej ekologiczna, ponieważ nie generuje dodatkowych śmieci, a odpady wykorzystywane są ponownie.

Taśma papierowa – jak korzystać?

Kierując się ekologią nie możemy zapominać o bezpieczeństwie samej przesyłki. Paczka powinna mieć możliwie jak najmniejsze rozmiary, a puste przestrzenie powinny być dokładnie wypełnione. Delikatne i kruche przedmioty można dodatkowo owinąć tekturą falistą, która jest świetną alternatywą dla klasycznej folii bąbelkowej.  Opakowanie solidnie zaklej taśmą, koniecznie ekologiczną wykonaną z papieru KRAFT. Jeśli nie ma potrzeby stosowania kartonu (na przykład w przypadku wysyłki tekstyliów) możesz zastosować papier pakowy, najlepiej wyprodukowany z makulatury lub biofolię. Taką paczkę również zabezpieczasz taśmą papierową i masz pewność, że bezpiecznie dotrze do odbiorcy.

Nie zawsze jednak uda się uniknąć plastiku, np. kiedy pakujesz towar, który jest wrażliwy na wilgoć. W takiej sytuacji najlepszym zabezpieczeniem jest jednak folia. Można wtedy jednak użyć foliopaka z recyklingu. Należy pamiętać, że taki foliopak z przetworzonego tworzywa również może być postrzegany jako ekologiczny.

Są firmy, które idą dużo dalej, stosując metodę zero-waste. Do pakowania używają kartonów z odzysku, a jako wypełniacz stosowany jest pocięty karton, papier z niszczarki. Zapakowane w ten sposób paczki nie wyglądają może najbardziej estetycznie, ale dla klientów, dla których ekologia jest istotna, większą znaczenie ma to,, że paczka jest w pełni biodegradowalna i nie przyczynia się do generowania większej ilości śmieci.

Jednak zawsze, niezależnie od tego na jaki sposób pakowania ekologicznego się zdecydujemy, stosowana do zabezpieczania przesyłki jest taśma papierowa. Taka taśma jest w pełni ekologiczna, bardzo wytrzymała, można umieścić na niej swój nadruk. Budzi w kliencie pozytywne odczucia. dla firm dbających o ekologię nie stanowi problemu, że ta taśma jest nieco droższa, bowiem karton oklejony taśmą papierową w całości nadaje się do recyklingu, w przeciwieństwie do kartonów oklejonych taśmą foliową. Nie musimy do ich użytkowania używać dyspenserów. Taśmy papierowe są łatwe w zrywaniu a jednocześnie bardzo wytrzymałe po naklejeniu. .Warto umieścić na taśmie papierowej swój nadruk, podniesie to rozpoznawalność firmy, budując jednocześnie jej wizerunek jako firmy proekologicznej. Nadruk wykonany na takiej taśmie powoduje, że klient łączy Ciebie z trendami proekologicznymi. Twoja firma przedstawia się jako dbająca o szczegóły,profesjonalna, dbająca o środowisko naturalne.

Papierowa taśma z nadrukiem powinna być zabezpieczeniem każdej przesyłki ekologicznie zapakowanej. Oczywiście do zabezpieczenia takiej przesyłki można użyć również jutowego sznurka, ale papierowa taśma z nadrukiem z pewnością zabezpieczy przesyłkę dużo dokładniej, bowiem taśm jest bardzo wytrzymała i odporna na zrywanie. Poza tym taśma papierowa z nadrukiem wygląda bardzo elegancko i taki charakter nadaje całej przesyłce.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *