Jak wysłać paczkę szybko i bezpiecznie

Jeśli chcemy wysłać paczkę szybko i bezpiecznie, zazwyczaj decydujemy się na przesyłkę kurierską. Zarówno firmy jak i osoby prywatne rezygnują już z tradycyjnych usług pocztowych i decydują się na współpracę z wybraną firmą kurierską. Na rynku istnieje bardzo wiele takich firm z  bardzo szeroką ofertą, bez problemu nadamy w nich przesyłkę nie tylko krajową, ale także zagraniczną.

Nadawanie przesyłek kurierskich jest bardzo wygodną formą wysyłania paczek, możemy zrobić to nawet nie wychodząc z domu, zamawiając kuriera przez Internet.

Oprócz wygody, ten sposób wysyłania paczek jest szybki i bezpieczny.

Jak wysłać szybko i bezpiecznie?

Po wybraniu firmy kurierskiej, z której usług chcemy skorzystać, musimy wejść na stronę przewoźnika i wypełnić odpowiedni formularz. Najważniejsze jest określenie wymiarów paczki  i jej wagi, określamy rodzaj przesyłki czy jest to paczka, koperta czy może paleta. Następnie podajemy dane odbiorcy i nadawcy wraz z adresem e-mail i nr telefonu). Opisz zawartość przesyłki (np. elektronika, dokumenty Możemy również określić kwotę ewentualnego ubezpieczenia. 

Samo nadanie odbywa się poprzez zamówienie kuriera do domu lub dostarczenie osobiste paczki do punktu kurierskiego. Po opłaceniu przesyłki, otrzymujemy etykietę, która naklejamy na paczkę. Płatność odbywa się zazwyczaj przy pomocy szybkich przelewów on-line, możemy również wykonać tradycyjny przelew, ale księguje się on przynajmniej 1 dzień roboczy, jest więc dobrym rozwiązaniem tylko jeśli nam się nie śpieszy. 

Jak powinna być zapakowana paczka, którą wysyłamy?

Paczka, którą wysyłamy powinna być odpowiednio zapakowana i bardzo dobrze zabezpieczona, aby podczas transportu nie doszło do uszkodzeń. Trzeba pamiętać, że paczka w czasie transportu będzie przechodziła przez wiele punktów logistycznych, dlatego tak istotne jest jej odpowiednie zabezpieczenie. Jeśli nie zabezpieczymy paczki solidnie, przewoźnik będzie mógł odmówić wypłaty odszkodowania w razie uszkodzenia przesyłki.

Najczęściej do pakowania stosuje się wszelkiego rodzaju kartony, wybierajmy te z grubej tektury o kształcie prostopadłościanu. Przedmioty, które wkładamy do kartonu również powinny być zabezpieczone. Im delikatniejsz i bardziej podatna na uszkodzenia jest zawartość przesyłki, tym większą wagę musimy przykładać do odpowiedniego zabezpieczenia przedmiotów. Najlepiej zrobić to poprzez owinięcie każdego przedmiotu z osobna folią bąbelkową lub papierem. Musimy też zadbać o unieruchomienie przedmiotów w kartonie, ważne jest aby przedmioty nie przemieszczały się w trakcie transportu po pudełku i nie obijały o siebie, może to bowiem spowodować ich uszkodzenie. Zabezpieczymy się przed tym, stosując odpowiednie wypełniacze: mogą być to poduszki powietrzne, folia bąbelkowa, a nawet pognieciony papier, mogą być to po prostu stare gazety. Karton powinien być dokładnie zaklejony szeroką, mocną taśmą pakową, zaklejamy nią wszystkie krawędzie i łączenia kartonu.

Kolejnym rozwiązaniem jest zastosowanie koperty kurierskiej. koperty kurierskie to opakowania papierowe bądź foliowe (folipaki). Nadają się do przesyłania rzeczy odpornych na uszkodzenia, np. ubrań, książek, są także idealne jeśli chodzi o wysyłkę dokumentów. Koperty kurierskie zaopatrzone są w pasek z klejem, wystarczy więc w ten sposób zamknąć paczkę.

Na koniec przyklejamy otrzymaną od kuriera etykietę w widocznym miejscu. Jeśli przyklejamy ją na kartonie należy unikać przyklejania jej na łączeniu kartonu. Odpowiednie zapakowanie paczki uchroni ją nie tylko przed zniszczeniem, ale także unikniemy w ten sposób dodatkowych kosztów, jakie kurier może naliczyć za przesyłkę niestandardową. Wszystkie tego typu opakowaniach znajdziemy w ofercie uznanych producentów, np firmy emGRAF.

Decydując się na wysyłkę kurierską, mamy możliwość śledzenia paczki, możemy w dowolnej chwili sprawdzić na jakim etapie jest jej doręczenie.

Czas doręczenia przesyłki to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Zależy to od wybranej usługi i przewoźnika, na jakiego się decydujemy.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *