pakowanie odzieży

Pakowanie odzieży do wysyłki

Odzież jest jednym z najczęściej wysyłanych towarów. Pogniecione, niestarannie zapakowane czy też uszkodzone ubrania zniechęcają klienta do dalszych zakupów w Twoim sklepie. Żeby tego uniknąć musimy zadbać o odpowiednie pakowanie ubrań.

Jak przygotować ubrania do wysyłki?

Przede wszystkim musimy ubrania dobrze przygotować. Powinny być one starannie złożone, na płasko, tak, aby nie gniotły się w czasie transportu. Gdy ubranie jest już prawidłowo złożone i wygładzone, warto zabezpieczyć je dodatkową warstwą ochronną, na przykład folią bąbelkową. Każda dodatkowa warstwa pomaga zniwelować ryzyko uszkodzeń towaru w czasie transportu. Bardzo istotny jest również rozmiar opakowania. Im mniej wolnej przestrzeni w opakowaniu, tym lepiej. Jednak opakowanie nie może być za małe, rzeczy są wtedy wciśnięte na siłę i docierają do klienta strasznie pogniecione, dlatego umiejętne pakowanie odzieży ma tutaj znaczenie.

W co najlepiej zapakować odzież do wysyłki? 

Najlepszymi rozwiązaniami są foliopaki lub kartony, najlepiej fasonowe. Kartony odpowiednie są wtedy, gdy zamówiona odzież zajmuje dużo miejsca (np. kurtka zimowa) lub wtedy gdy mamy do czynienia z dużym zamówieniem, w paczce znajduje się wiele produktów.

Czy karton będzie dobrym rozwiązaniem?

Jeśli pakujemy odzież w karton, warto wtedy użyć wypełniaczy do kartonu, dzięki temu ubranie nie będzie się przesuwało w kartonie i dotrze do klienta niepogniecione i w nienaruszonym stanie. karton należy zabezpieczyć dobrą taśmą samoprzylepną, musi być to produkt wysokiej jakości, który zagwarantuje nam, że przesyłka dotrze do klienta nienaruszona. Trzeba pamiętać, że przesyłka często jest przeładowywana, w trakcie transportu przechodzi z rąk do rąk, dlatego też taśmą należy zabezpieczyć wszystkie krawędzie kartonu.

Czym zastąpić kartonowe opakowanie?

Najczęściej jednak pakuje się ubrania w foliopaki. Pakowanie odzieży w foliopaki nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń, dzięki paskowi z klejem umieszczonym na każdym foliopaku. W tym wypadku pakowanie przebiega bardzo sprawnie i szybko, a odzież jest doskonale zabezpieczona dzięki folii LDPE, bardzo wytrzymałej i odpornej na uszkodzenia. Dodatkowo foliopak doskonale chroni odzież przed wilgocią, także nawet jeśli pakujemy ubrania w karton, warto go dodatkowo zabezpieczyć foliopakiem, ewentualnie przed zapakowaniem w karton owinąć ubrania folią. Mamy wtedy gwarancję, że naszej przesyłce nic się nie stanie, nie ulegnie zawilgoceniu lub zabrudzeniu. Bardzo dużą zaletą foliopaków jest ich stosunkowo niska cena i sprawność pakowania. Jeśli dbasz o środowisko, możesz zdecydować się na foliopaki ekologiczne czyli biodegradowalne lub wykonane ze skrobi roślinnej.

Mimo, że ubrania nie należą do artykułów delikatnych i łatwo ulegających uszkodzeniu, tu również mogą przydać się etykiety ostrzegawcze informujące o tym, że nie wolno otwierać paczki przy pomocy ostrych narzędzi.

Zarówno na kartonie jak i na foliopaku możemy zamieścić indywidualny nadruk firmowy. Taka przesyłka wygląda znacznie atrakcyjniej, a nasza marka utrwala się w świadomości klienta. Zwłaszcza jeśli pracujesz w branży modowej, musisz wiedzieć jak istotne znaczenie ma pierwsze wrażenie klienta. Twoja przesyłka musi wyglądać atrakcyjnie, najlepiej jeśli wyróżnia się wśród innych indywidualną grafiką.

Na końcu naklej list przewozowy. Etykieta powinna być przyklejona w widocznym miejscu, przymocowana płasko, nie przyklejaj jej na zamknięcie pudełka.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *