foliopak kurierski

Foliopak kurierski – co to jest i jak można go stosować

Foliopaki kurierskie to nowoczesny i niezwykle  bezpieczny sposób pakowania przesyłek i ważnych dokumentów. Ten sposób pakowania chroni przesyłkę przed kurzem wilgocią a także zapewnia tajemnicę korespondencji. Dzięki foliopakom kurierskim możemy przesłać nawet ważne dokumenty.

Jak wygląda foliopak?

Foliopak kurierski to po prostu koperta, ale wykonana z grubej, bardzo wytrzymałej folii o grubości 50 mikronów. Jest to produkt wysokiej jakości. Folia jest całkowicie nieprzezroczysta, zwykle dwukolorowa: biała od strony zewnętrznej, czarna od wewnątrz.

Gwarantuje to tajemnicę korespondencji, w związku z czym foliopak doskonale nadaje się do przesyłania ważnych dokumentów jak również pakowania niedużych lekkich przedmiotów, na przykład ubrań, ale również produktów takich jak książki, żywność, kosmetyki. Foliopaki posiadają wiele zastosowań, możesz w nich przesłać korespondencję firmową, a także produkty z własnego sklepu.

Z czego wykonany jest foliopak?

Folia z jakiej wykonane są foliopaki kurierskie jest materiałem bardzo wytrzymałym. Jest to wielowarstwowa folia LDPE, wykonana z polietylenu, jest elastyczna i trudna do rozerwania, co samo w sobie zapewnia doskonałe zabezpieczenie przesyłki. Folia jest wodoodporna, więc stanowi ochronę przesyłki przed wilgocią, a także kurzem i innymi zanieczyszczeniami. Folia odporna jest na działanie niskich temperatur oraz chemikaliów, a także promieni UV. To sprawia, że Twoja przesyłka zabezpieczona jest doskonale przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi. Odpowiednia grubość folii daje gwarancję bezpieczeństwa paczki.

Niepodważalnym atutem jest też zastosowany w foliopakach kurierskich pasek z klejem, klej jest mocny, idealnie przylegający do foliopaka. Nie da się go rozerwać bez pozostawiania wyraźnych śladów. Tak więc nikt niepożądany nie zajrzy do naszej przesyłki. Gwarantuje to całkowite bezpieczeństwo Twojej przesyłki. Obniża również koszty pakowania, nie ma bowiem konieczności stosowania taśmy samoprzylepnej.

Jak wykorzystać kopertę kurierską?

Foliopaki sprawdzają się również doskonale w użytku biurowym. Można je wykorzystać do segregacji dokumentów, ich zaletą jest to, że zajmują bardzo mało miejsca. Przydają się również przy wewnętrznej korespondencji firmowej.

Foliopaki kurierskie sprawdzają się również jako dodatkowy sposób pakowania przedmiotów, na przykład kartonów, które nie są odporne na niekorzystne warunki zewnętrzne, zwłaszcza na wilgoć. Zapakowanie kartonu w wodoodporny foliopak jest doskonałym dodatkowym zabezpieczeniem przesyłki.

Znaczącym atutem foliopaka kurierskiego jest również łatwość pakowania. Dzięki umieszczonemy na foliopaku pasku z klejem, pakowanie przebiega w sposób sprawny i szybki. Dodatkowo foliopaki produkowane są w wielu rozmiarach, także bez problemu można dobrać właściwy dla naszych przesyłek. Na foliopak bez problemu możemy nakleić list przewozowy. Kolejny atut foliopaka kurierskiego to niska cena w stosunku do jakości, poziomu ochrony przesyłki oraz łatwości i szybkości pakowania. Reasumując stosowanie foliopaków oszczędza i pieniądze (redukuje koszty wysyłki) i czas poświęcany na pakowanie przesyłki.  W tani, łatwy i szybki sposób doskonale zabezpieczamy przesyłkę przed wszelkimi niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Dodatkowo foliopak to produkt, który zajmuje mało miejsca w magazynie.

Na foliopaku kurierskim możemy również umieścić własny logotyp oraz dowolny tekst,może to być slogan reklamowy lub dane teleadresowe. To doskonały sposób reklamy firmy, Jest to reklama dyskretna, ale niezwykle skuteczna. Twoja marka mimowolnie utrwala się w ten sposób w pamięci klienta, co zwiększa szanse na to, że klient do Ciebie powróci. Foliopak kurierski z własnym nadrukiem wygląda bardzo atrakcyjnie, co dla klienta ma ogromne znaczenie, w ten sposób przywiązujesz do siebie klienta. Foliopak kurierski z nadrukiem będzie więc spełniał podwójną funkcję: absolutnie bezpiecznego opakowania oraz doskonałego nośnika reklamy.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *