jak bezpiecznie wysłać telefon

Jak bezpiecznie wysłać telefon – pakowanie oraz zabezpieczenie.

Warto zacząć od potrzebnych nam akcesoriów do pakowania, a będą to: folia stretch, pudełko, folia bąbelkowa oraz taśma klejąca.

Jak bezpiecznie wysłać telefon?

Żeby bezpiecznie wysłać telefon, musimy bardzo starannie zabezpieczyć przesyłkę. Należy pamiętać, że telefon powinien być zabezpieczony przed zgnieceniem, zarysowaniem, a także przed wszelkimi wstrząsami, a przede wszystkim przed wilgocią. W związku z tym warto telefon owinąć szczelnie folią. Każdy element przesyłki powinien być osobno owinięty folią i unieruchomiony w pudełku. W tym celu przydadzą się odpowiednie wypełniacze, na przykład poduszki powietrzne folia bąbelkowa, ewentualnie styropian. Dzięki temu poszczególne elementy nie będa obijały się o siebie i nie będą ocierały się o ścianki kartonu, co mogłoby prowadzić do uszkodzeń.

Oryginalne pudełko najlepszym zabezpieczeniem

Telefon najlepiej jest zapakować do oryginalnego pudełka. Jest ono najlepiej dopasowane do danego modelu telefonu. Dzięki oryginalnemu opakowaniu mamy gwarancję, że telefon jest prawidłowo umieszczony i unieruchomiony. Jednak samo oryginalne pudełko nie będzie stanowiło dostatecznej ochrony na czas transportu, należy zabezpieczyć je dodatkowo. Opakowanie z telefonem możemy dodatkowo owinąć folią bąbelkową i zakleić taśmą klejącą, zabezpieczy to telefon przed wilgocią.

Teraz należy przygotować nieco większe pudełko, w przypadku telefonu może być to np. pudełko fasonowe. Rozmiar pudełka jest w tym przypadku bardzo ważny. Nie może być za małe, sprzęt nie może się z nim stykać, za ciasny karton może ulec zniszczeniu, co spowoduje uszkodzenie sprzętu. Pudełko nie może też być zbyt duże, aby telefon się w nim nie przesuwał w trakcie transportu. Dobrze jest wypełnić je odpowiednim materiałem amortyzującym, może być to folia bąbelkowa, pianka polietylenowa, poduszki powietrzne, a nawet pognieciony papier. do tak przygotowanego kartonu wkładamy oryginalne pudełko z telefonem i przykrywamy kolejną warstwą wypełniaczy. Telefon powinien być nimi dokładnie otoczony, nie może dotykać ścianek kartonu, ani ewentualnie pozostałych elementów przesyłki. W przypadku elektroniki należy unikać drobnych wypełniaczy, takich jak różnego rodzaju wiórki, ponieważ mogą one dostać się do środka sprzętu lub zarysować jego delikatną obudowę.

Co zamiast oryginalnego opakowania?

Jeśli nie posiadamy oryginalnego pudełka, najlepszym rozwiązaniem do zabezpieczenia tego typu sprzętu będzie klasyczna folia bąbelkowa. Z powodzeniem można tu również wykorzystać worki bąbelkowe. Sam ekran doskonale zabezpieczy pianka polietylenowa. Zabezpieczony folią bąbelkową sprzęt należy dodatkowo okleić taśmą samoprzylepną.

Pudełko trzeba dokładnie zakleić taśmą samoprzylepną. Zakleić należy wszystkie strony kartonu. Musimy mieć pewność, że przesyłka nie otworzy się w trakcie transportu. Dodatkowo można owinąć pudełko folią stretch, będzie to stanowiło dodatkowe zabezpieczenie, na przykład przed wilgocią czy kurzem.

W widocznym miejscu należy nakleić list przewozowy. Warto również nakleić specjalną etykietę, informującą o delikatnej zawartości paczki.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *