taśma klejąca z nadrukiem

Taśma klejąca z nadrukiem – jak wpływa na branding firmy

Zastosowanie Taśmy Klejącej z Nadrukiem w Branży E-commerce

Taśma klejąca z nadrukiem firmowym w prosty i tani sposób buduje wizerunek każdej firmy działającej w branży e-commerce.

Niezależnie od tego , w jakiej branży działasz, żeby osiągnąć sukces, przede wszystkim musisz zbudować swoją markę, zadbać o wizerunek swojej firmy. W tym celu potrzebujesz działań promocyjnych. Jednym z narzędzi, dzięki którym możesz zyskać rozpoznawalność swojej marki są właśnie taśmy pakowe z nadrukiem. Działając w branży e-commerce możesz je doskonale wykorzystać do wzmocnienia swojego wizerunku.

Taśma Klejąca z Nadrukiem – Skuteczna Reklama Twojej Marki

Wykorzystywanie taśmy z nadrukiem jako narzędzia marketingowego, gwarantuje ci bardzo skuteczną, ale nie nachalną reklamę. Klient, który otrzymuje paczkę oklejoną taśmą z nadrukiem, mimowolnie zapoznaje się z Twoim logotypem i informacjami, jakie umieściłeś na taśmie. Jest to działanie bardzo dyskretne, klient nie czuje się zmęczony agresywną reklamą, a jednocześnie zapamiętuje informacje o Twojej firmie. Dzięki taśmie z nadrukiem zwiększasz szanse na to, że Twoja marka zostanie przez klienta zapamiętana i to w pozytywny sposób.

Utrzymanie klienta to bardzo istotna sprawa. Żeby to osiągnąć klient musi Cię przede wszystkim zapamiętać i to w sposób pozytywny. W ten sposób budujesz i wzmacniasz wizerunek swojej marki, jesteś bardziej rozpoznawalny, a klient się do Ciebie przywiązuje. Te czynniki są bardzo istotne w branży e-commerce.

Jako środek do osiągnięcia tego celu świetnie sprawdzi się taśma klejąca z nadrukiem. Taśmę pakową można potraktować jako powierzchnię reklamową, na której można umieścić dowolny nadruk. Zazwyczaj jest to logo, dane teleadresowe lub ciekawy slogan reklamowy. Można również dodać tekst skierowany bezpośrednio do klienta, np. “dziękujemy za zakupy”, wszystko to będzie tworzyło u klienta pozytywne skojarzenia. W ten sposób osiągasz podwójną korzyść: taśma z nadrukiem od sprawdzonego producenta pozwala w sposób solidny i bezproblemowy zabezpieczyć porządnie paczkę a także sprawia, że klient przywiązuje się do Twojej marki.

Dlaczego Taśma Klejąca z Nadrukiem Jest Kluczowa dla Twojego Biznesu?

Dokładne zabezpieczenie paczki i przekazanie informacji na temat firmy w atrakcyjny wizualnie sposób zwiększa znacząco zaufanie do Ciebie jako sprzedawcy, powoduje, że klient zapamiętuje Twoją markę. Szanse, że do Ciebie powróci znacznie się zwiększają.

Taśma z nadrukiem od sprawdzonego producenta gwarantuje przede wszystkim solidne zabezpieczenie paczki. Klient otrzymuje przesyłkę estetycznie zapakowaną, dobrze zabezpieczoną, nieuszkodzoną, nadruk na taśmie od razu sygnalizuje od kogo przesyłka pochodzi, klient Cię zapamiętuje.

Nie osiągniesz tego efektu, jeśli niedbale zakleisz paczkę zwykłą szarą taśmą, w takim wypadku zawsze pozostaniesz anonimowym sprzedawcą.

Należy pamiętać, że taśma z nadrukiem jest świetnym nośnikiem reklamy, oprócz swojego logotypu możesz na niej umieścić dowolny tekst reklamowy, najlepiej oryginalny i zaskakujący,  to zawsze przyciąga uwagę klienta. Nadruk na taśmie jest zawsze bardzo indywidualny, Twoja przesyłka dzięki takiej taśmie zawsze wygląda wyjątkowo.

Rodzaje Taśmy Klejącej z Nadrukiem – Wybór Idealny dla Twojej Firmy

Taśma z nadrukiem oferowana jest w wielu wariantach, na różnych nośnikach, z zastosowaniem różnych klejów. Najczęściej wybierane są taśmy z logo na kleju hotmelt, w przypadku bardziej wymagających przesyłek (ciężkich, przechowywanych w niekorzystnych warunkach) przyda się taśma z nadrukiem na kleju solvent. Taśmy z nadrukiem oferowane są również w różnych szerokościach.

W ten sposób możesz wybrać dla siebie produkt najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb. wszystkie taśmy z nadrukiem są łatwe w użytkowaniu, można z nich korzystać przy pomocy dyspensera.

Taśmy ekologiczne papierowe

Na szczególną uwagę zasługują taśmy z nadrukiem ekologiczne wykonane z papieru kraft. To taśmy równie wytrzymałe jak te foliowe, doskonale zabezpieczają przesyłkę. Przy obecnych trendach proekologicznych stosowanie takich taśm wzbudza pozytywne odczucia u klienta. Przesyłka oklejona papierową taśmą z nadrukiem wygląda bardzo elegancko. Oprócz tego, że przekazuje klientowi informacje na temat Twojej firmy, komunikuje też, że dbasz o środowisko naturalne, co umacnia Twój wizerunek w oczach klienta.

Reasumując: dobra jakościowo taśma z nadrukiem od sprawdzonego producenta jest produktem typu 2 w 1. Po pierwsze doskonale zabezpiecza przesyłkę, nie ma ryzyka, że paczka dotrze do klienta uszkodzona. Po drugie, jeśli potraktujesz taśmę, jako powierzchnię reklamową i umieścisz na niej swoje logo oraz indywidualny, przyciągający uwagę  tekst, sprawisz, że klient będzie miał pozytywne odczucia już momencie rozpakowywania paczki, zapamięta Ciebie i Twoją markę, a przy kolejnych zakupach do Ciebie powróci. W ten sposób zwykła taśma staje się potężnym narzędziem marketingowym o szerokim zasięgu, a jednocześnie relatywnie tanim.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *