Zabezpieczenie przed niechcianym wypadkiem, czyli taśma antypoślizgowa w akcji
20 Sierpień, 2018

Zima, śliskie i pokryte lodem schody do sklepu oraz Ty, który starasz się nie wywinąć przysłowiowego orła – znasz ten scenariusz? Zna go chyba każdy z nas, dlatego należy pomyśleć o tym, żeby zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych ludzi. W tym celu warto jest zainwestować w taśmy antypoślizgowe, które mogą zostać umieszczone na różnych powierzchniach i spełnią idealnie swoje zadanie ochronne – pozwolą nam uniknąć stłuczeń lub nawet ewentualnych złamań.

Specyfika i właściwości taśmy

Taśmy antypoślizgowe wykonane są ze specjalnego materiału PCV, który idealnie sprawdza się do zastosowania na przeróżnych powierzchniach – drewnie, marmurze, kamieniu, plastiku, betonie, ceramice i innych. Dzięki temu, że powierzchnia taśmy pokryta jest wypustkami zapewnia to sporą przyczepność i stabilność. Zastosowanie takiej taśmy sprawia, że niwelujemy ryzyko poślizgnięcia się, które doprowadzić może nawet do poważniejszego uszczerbku na zdrowiu.

Na zewnątrz czy wewnątrz?

Oblodzona powierzchnia nie jest wyłącznym ryzykiem poślizgnięcia się, ponieważ do nieprzyjemnego wypadku może dojść również we wnętrzu budynku. Dlatego też nie ma absolutnie żadnych przeciwwskazań, aby umieścić taśmy antypoślizgowe również w zamkniętej przestrzeni.

Miejsca, w których należy zastosować taśmy

Taśmy antypoślizgowe powinny znaleźć się w każdym miejscu, które jest często uczęszczane przez ludzi. Do takich miejsc zaliczyć możemy wszystkie urzędy, hipermarkety, galerie handlowe czy dworce. Oczywiście w wyżej wymienionych placówkach obecność taśm antypoślizgowych powinna być stuprocentowa, co wcale nie oznacza, że tylko te miejsca zobligowane są do posiadania takich zabezpieczeń. Właściciele mniejszych sklepików osiedlowych również powinni zaopatrzyć się w taśmy antypoślizgowe, dzięki którym większa ilość klientów chętniej będzie robić zakupy właśnie w danym sklepie.

Z racji faktu, że zima zbliża się do nas coraz większymi krokami to ostatni dzwonek na to, żeby zainwestować w porządnej jakości taśmy antypoślizgowe po to by zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym ludziom.

Top