Multizadaniowa taśma, czyli kilka słów o gafrze
15 Lipca, 2018

Niepozornie wyglądająca taśma, zazwyczaj koloru szarego to słynny gafer, który stosowany jest w życiu codziennym naprawdę w wielu sytuacjach. Dzięki tej specjalnej taśmie klejącej będziemy w stanie podkleić, zakleić oraz przykleić wiele elementów.

Serialowa taśma

Gafer znany jest praktycznie wszystkim osobom, choć mogą sobie nie zdawać z tego sprawy. Wszystko dlatego, że właśnie ta srebrna taśma używana była przez głównego bohatera w bardzo znanym serialu MacGyver. Słynny duct tape to właśnie gafer, przy użyciu którego ulubieniec młodzieży potrafił wyczarować niesamowite rzeczy i naprawić to, co było niemożliwe do zrobienia.

Specyfika gafra

Dzięki temu, że taśma ta wykonana jest z porządnego materiału i posiada dobrej jakości klej nada się do wykorzystania na wielu powierzchniach. Dzięki swojej strukturze gafer jest w stanie przykleić się do absolutnie każdego podłoża, bez względu na to czy jest ono gładkie czy posiada na sobie jakiekolwiek wypustki i nierówności. Ponadto gafer wykazuje zdolności hydrofobowe, co oznacza, że w wilgotnych pomieszczeniach jego moc klejenia nie jest zmniejszona. Oprócz tego klej, który zastosowany jest w tej taśmie wykazuje ciekawe właściwości, ponieważ bardzo mocno wiąże się z podłożem, natomiast po oderwaniu nie powoduje zepsucia materiału, co bardzo istotne jest przede wszystkim w przypadku drewna.

Zastosowanie srebrnej taśmy

Dzięki wyżej opisanym właściwościom gafer nadaje się do naprawdę wielu rzeczy. Niejednokrotnie uratował on życie kierowcom, którzy ulegli nieprzyjemnemu wypadkowi lub stłuczce, ponieważ dzięki tej taśmie jesteśmy w stanie podkleić pęknięty reflektor lub też przykleić oderwane lusterko. Oczywiście nie jest to rozwiązanie docelowe, ale do zastosowania tymczasowego nadaje się idealnie. Ponadto dzięki temu, że gafer dobrze zachowuje się w różnych warunkach atmosferycznych, często jest również stosowany do przyklejenia oświetlenia na elewacjach budynków w trakcie świąt.

Gafer tak samo jak taśma klejąca jest czymś, czego nie powinno zabraknąć w żadnej domowej szafce. Nie wspominając oczywiście o tym, że powinna być to najbardziej podstawowa rzecz w wyposażeniu każdego majsterkowicza.

Top